Biuletyn Parafialny 5.06.2022

 

 

5 czerwca 2022 r. Zesłanie Ducha Świętego
Niedziele rok C, dni powszednie rok II
nr 22/2022

1 czytanie: Dz 1, 1-11
Psalm 47
2 czytanie Hbr 9, 24-28
Ewangelia Łk 24, 46-53

Psalm: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię


Niedziela 5 czerwca, Zesłanie Ducha Świętego

Leamington
9.50 Modlitwa Różańcowa
10.15 O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Alicji Zienkiewicz z okazji 75 rocznicy urodzin

Rugby
12.00 Modlitwa Różańcowa
12.30 ++ Dariusz Szerzeniewski i Stanisław Olszewski oraz o Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty Szerzeniewskiej z okazji urodzin.

Banbury
15.00 Modlitwa Różańcowa
15.15 W intencji dzieci pierwszokomunijnych, o wytrwanie przy Chrystusie

Rugby (kaplica)
17.45 Modlitwa Różańcowa
18.00 O Boże błogosławieństwo dla Elżbiety z okazji urodzin z intencji dzieci i wnuków

Poniedziałek 6 czerwca

Rugby: (kaplica)
10.00 W intencji Parafian
Modlitwa Różańcowa

Wtorek 7 czerwca

Rugby: (kaplica)
10.00 O Boże błogosławieństwo dla Gregory i Lauren Morrison
Modlitwa Różańcowa

Środa 8 czerwca

Rugby (kaplica)
18.00 O Boże błogosławieństwo dla Krysi Majewskiej
Modlitwa Różańcowa

Czwartek 9 czerwca

Rugby (kaplica)
18.00 O Boże błogosławieństwo dla Zbyszka Majewskiego
Modlitwa Różańcowa

Piątek 10 czerwca

Rugby (kaplica)
18.00 O Boże błogosławieństwo dla Margaret Watts

Sobota 11 czerwca

Leamington (kaplica)
17.30 W pewnej intencji


Niedziela 12 czerwca, Najświętszej Trójcy

Leamington
9.50 Modlitwa za zmarłych, wypominki
10.15 + Marianna w 30 dzień po śmierci z intencji wnuczki z rodziną

Rugby 
12.00 Modlitwa za zmarłych, wypominki
12.30 ++ Adam i Shila Kwaśnica

Banbury
15.00 Modlitwa za zmarłych, wypominki
15.15 W intencji dzieci pierwszokomunijnych

Rugby (kaplica)
17.45 Modlitwa Różańcowa
18.00 + Stanisława z intencji wnuczki Kariny

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

W poniedziałek: Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
Święto Maryi, Matki Kościoła, obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zostało wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego 4 maja 1971 r. przez Episkopat Polski – za zgodą Pawła VI. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. Jak podają Dzieje Apostolskie, w momencie Zesłania Ducha Świętego w Wieczerniku obecni byli wszyscy Apostołowie, którzy “trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa i braćmi Jego” (Dz. 1, 14). Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi w świecie. 

W środę: Świętej Jadwigi Królowej
Święta Jadwiga urodziła się w roku 1374 jako córka króla Węgier i Polski, Ludwika. Po ojcu odziedziczyła tron Polski i w roku 1384 została ukoronowana. Poślubiła Wielkiego księcia Litwy Władysława Jagiełłę, przyczyniła się do nawrócenia tego kraju na chrześcijaństwo. Założyła Wydział Teologiczny na Uniwersytecie Krakowskim. Odznaczała się hojnością dla ubogich. Umarła w Krakowie 17 lipca 1399 roku.

W czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana jest obchodzone w czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego. Jezus jest Najwyższym Kapłanem, ponieważ jest ofiarnikiem (składa ofiarę) i ofiarą (składa samego siebie w wielki czwartek i na krzyżu). Ofiara Chrystusa jest nieprzemijająca trwa na wieki (Wieczny Kapłan) i zbawia wszystkich ludzi, wszystkich czasów.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą:

Bonifacy, Waleria, Paulina, Norbert, Robert, Wiesława, Maksym, Seweryn, Felicjan, Pelagia, Bogumiła, Małgorzata, Paula oraz Barnaba

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.


Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc czerwiec:

Intencja papieska – Za rodziny
Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu

Intencja parafialna – za dzieci
Módlmy się za wszystkie dzieci, które doznają krzywdy, z powodu wojen, rozbitych rodzin i ludzkiej nieuczciwości, aby Bóg postawił na ich drodze ludzi, którzy przyjdą im z pomocą.


Ogłoszenia Duszpasterskie

  • W tym tygodniu w liturgii przypada wspomnienie: w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w środę – św. Jadwigi Królowej, w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Solenizantom, którzy obchodzą swoje imieniny w tym tygodniu, składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
  • Dzisiaj zmiana tajemnic Różańca po Mszy świętej.
  • Dziękuje Radzie Parafialnej z Rugby za zorganizowanie Odpustu Parafialnego, dziękuję wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie, Msza święta w intencji wszystkich zostanie odprawiona w niedziele 21 sierpnia o godz. 12.30
  • Zmarła nasza parafianka z Banbury p. Genowefa Goodall, długoletnia prezeska Związku Polaków w Banbury, dusze śp. Genowefy polecamy Bożemu Miłosierdziu… wieczny odpoczynek rac jej dać Panie, Rodzinie pani Gieni składamy wyrazy współczucia. Termin pogrzebu nie został jeszcze ustalony, podam go w późniejszym terminie.
  • W ramach białego tygodnia proszę, aby dzieci pierwszokomunijne, w swoich strojach, w miesiącu czerwcu uczestniczyły w Mszach świętych niedzielnych.
  • Przypominam o obowiązku zapisywania się do parafii osobom, które tego jeszcze nie uczyniły, a mieszkają tutaj dłużej niż trzy miesiące. Jest to niezbędna procedura umożliwiająca pobranie jakichkolwiek zaświadczeń.
  • Bóg zapłać za składanie ofiar w formie Gift Aid. Jest to zwrot podatku, przez urząd podatkowy, od sumy jaką składamy na tacę w kopercie. O zwrot podatku mogą się ubiegać jedynie instytucje charytatywne, np. kościoły. Jeśli ktoś z nas podpisał deklarację Gift Aid bardzo proszę o składanie ofiar w kopercie. W przeciwnym razie nie będziemy mogli ubiegać się o zwrot podatku od tej sumy. Gift Aid jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ Urząd podatkowy pomaga nam w pozyskiwaniu funduszy potrzebnych naszej Parafii.

Polska Parafia Katolicka – 17 Lawford Road, Rugby CV21 2EB
Ks. Władysław Liptak tel. (01788) 560478, komórka: 07511036186

Kancelaria Parafialna czynna:
wtorek 8.45-9.30 środa 19.00-20.00 piątek 15.00-16.00 sobota 15.00-16.00

e-mail: rugby@pcmew.org
PCM Charity Reg. No. 1119423