Biuletyn Parafialny 24.04.2022

 

 

24 kwietnia 2022 r. Niedziela Miłosierdzia Bożego
Niedziele rok C, dni powszednie rok II
nr 16/2022

1 czyt. Dz 5, 12-16
Ps 118
2 czyt. Ap1, 9-11
Ewg. J 20, 19-31

Psalm: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny


Niedziela 24 kwietnia, Miłosierdzia Bożego – Odpust Parafialny

Leamington
10.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
10.15 + Grażyna-Pomorska-Iwańczyk

Rugby
12.15 Koronka do Bożego Miłosierdzia
12.30 Dziękczynna za otrzymane łaski w rocz. ślubu Ireny i Jana
Banbury
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.15 + Paweł Duma oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Rugby (kaplica)
17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia
18.00 + Krzysztof Tełowski

Poniedziałek 25 kwietnia

Rugby: (kaplica)
10.00 O Boże błogosławieństwo dla Grzegorz Morrisona
Modlitwa Różańcowa

Wtorek 26 kwietnia

Rugby: (kaplica)
10.00 ++ Rodziców: Franciszek i Józefa Kmieć oraz siostry Janina
i Wiktoria
Modlitwa Różańcowa

Środa 27 kwietnia

Rugby (kaplica)
18.00 O Boże błogosławieństwo dla ks. Tadeusza Kwaśnica
Modlitwa Różańcowa

Czwartek 28 kwietnia

Nie ma Mszy świętej!

Piątek 29 kwietnia

Nie ma Mszy świętej

Sobota 30 kwietnia

Leamington (kaplica)
17.30 + Emilia Liszka


Niedziela 1 maja, III Niedziela Wielkanocy

Leamington
10.00 Modlitwa Różańcowa
10.15 1. W intencji Parafian / 2. W intencji dusz wypominanych

Rugby 
12.15 Modlitwa Różańcowa
12.30 ++ Dariusz Szerzeniewski i Stanisław Olszewski

Banbury
15.00 Modlitwa Różańcowa
15.15 + Jerzy z okazji imienin z int. żony, dzieci i wnuków

Rugby (kaplica)
17.45 Modlitwa Różańcowa
18.00 + Grażyna-Pomorska Iwańczyk

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

W poniedziałek: św. Marka, Ewangelistę
Marek był synem Marii, w której domu zbierali się uczniowie Pana Jezusa w Jerozolimie. Towarzyszył św. Pawłowi i Barnabie w podróżach misyjnych, a potem był pomocnikiem św. Piotra. Według tradycji św. Marek spisał w swojej ewangelii katechezę św. Piotra, a później założył kościół w Aleksandrii i tam poniósł śmierć męczeńską. W roku 830 jego relikwie przeniesiono do Wenecji.

We wtorek: św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika
Wojciech urodził się około roku 956. Otrzymał staranne wykształcenie w szkole katedralnej w Magdeburgu, w roku 983 został biskupem Pragi. Wskutek waśni rodowych opuścił Pragę i za zgodą papieża wstąpił do benedyktyńskiego opactwa św. Bonifacego w Rzymie, gdzie złożył śluby. Na polecenie papieża wrócił do Pragi, ale musiał ją powtórnie opuścić. Przybył do polski na dwór króla Bolesława Chrobrego i z jego pomocą wyruszył głosić ewangelię pogańskim Prusom. Został przez nich zabity 23 kwietnia 997 roku. Jego ciało wykupiono i złożono w Gnieźnie, które stało się siedzibą pierwszej metropolii w Polsce.

W piątek: św. Katarzynę Sieneńską
Katarzyna urodziła się w 1347 roku w rodzinie farbiarza ze Sieny. Już w siódmym roku życia złożyła ślub czystości. Mając 16 lat, przyjęła habit tercjarki św. Dominika. Prowadziła głębokie życie wewnętrzne, pełne umartwień, a jednocześnie wywierała wielki wpływ na ówczesne życie publiczne. Za jej sprawą, papież Grzegorz XI wrócił z Avinionu do Rzymu. Prowadziła szeroką korespondencję, dyktowała rozprawy duchowe. Umarła w Rzymie 29 kwietnia 1380 roku. Papież Paweł VI ogłosił ją Doktorem Kościoła.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą:

Grzegorz, Fidelis, Marzena, Klaudiusz, Zyta, Teofil, Paweł, Waleria, Katarzyna, Bogusław, Jakub oraz Marian

Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.


Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc maj:

Intencja papieska – O wiarę dla młodych
Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi
wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Intencja parafialna – O poszanowanie Bożych przykazań
Módlmy się o poszanowanie Bożych przykazań, które stoją na straży ładu moralnego i społecznego.


Ogłoszenia Duszpasterskie

– Witamy w naszej Parafii O. Sylwestra Skirlińskiego, kaznodzieję dzisiejszego odpustu parafialnego. Bóg zapłać Ojcze Sylwestrze za przyjęcie zaproszenia i wygłoszenie słowa Bożego.

– Po zakończeniu, obecnej Mszy świętej, w imieniu Rady Parafialnej, zapraszam wszystkich do Hibbert Hall na dalsze świętowanie. Bóg zapłać pani Agnieszcze Kucharskiej za przeprowadzenie kiermaszu przedświątecznego.

– Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego.

– W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Rektora Polskiej Misji Katolickiej w związku z poświeceniem odnowionej kaplicy w Leamington Spa. Po zakończeniu Mszy świętej wspólny obiad z księdzem Rektorem. Proszę, aby osoby chętne zapisały się na listę.

– Przypominam o obowiązku zapisywania się do parafii osobom, które tego jeszcze nie uczyniły, a mieszkają tutaj dłużej niż trzy miesiące. Jest to niezbędna procedura umożliwiająca pobranie jakichkolwiek zaświadczeń.

– Bóg zapłać za składanie ofiar w formie Gift Aid. Jest to zwrot podatku, przez urząd podatkowy, od sumy jaką składamy na tacę w kopercie. O zwrot podatku mogą się ubiegać jedynie instytucje charytatywne, np. kościoły. Jeśli ktoś z nas podpisał deklarację Gift Aid bardzo proszę o składanie ofiar w kopercie. W przeciwnym razie nie będziemy mogli ubiegać się o zwrot podatku od tej sumy. Gift Aid jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ Urząd podatkowy pomaga nam w pozyskiwaniu funduszy potrzebnych naszej Parafii.


Polska Parafia Katolicka – 17 Lawford Road, Rugby CV21 2EB
Ks. Władysław Liptak tel. (01788) 560478, komórka: 07511036186

Kancelaria Parafialna czynna:
wtorek 8.45-9.30 środa 19.00-20.00 piątek 15.00-16.00 sobota 15.00-16.00

e-mail: rugby@pcmew.org
PCM Charity Reg. No. 1119423


BIULETYN DO POBRANIA